LinkedIn

2015 május 16. –  17. hétvégén zajlott gyönyörű idő mellett a VLTAVA RUN stafétafutó verseny a Šumava-i Kvilda és Prága között. A versenyen 6-tól 12 fős csoportoknak kellett maximálisan 38 órán belül legyőzni a 360 km távot a Vltava forrásától egészen a fővárosig a Šumava csodálatos vidékén, Dél-Csehországon, a Vltava folyó mellett, gyönyörű városokon és falvakon, erdőkön, mezőkön, völgyeken és dombokon át,  cseh várak és kastélyok körül, nonstop nappal és éjjel. Az egész táv, 6100 m emelkedő és csaknem 7000 m lejtő szintkülömbséggel, 36 szakaszra volt osztva. Tehát a 12 tagú csapat minden tagjának három, körülbelül tízkilométeres szakaszt kellett legyőznie. A szervezők az egyes csapatok adottságai alapján  6:00 és 15:00 óra között tervezték be a startokat.

Az OLTIS Group 12 tagú csapata, a tímben 3 hölggyel és 43 éves átlagos életkorral Kvildából szombaton 9:15 órakor startolt el és vasárnap röviddel 15 óra után futott be. Így 29:47:19 összidővel (5:01 átlagidő 1 kilométerre) az OLTIS Group a kitűnő 26.-ik helyen végzett, nem egészen 6 órával a győztes után és 13,5 órával az utolsó csapatok előtt. A versenyen 2060 futó és 176 csapat vett részt!